VidCom.pl jako biznes partner COIG S.A. uczestniczy w konferencji „Chmura na solidnych fundamentach” | Cloud computing

W dniach 13-14 października 2011 roku VidCom.pl uczestniczył – jako biznes partner VIP – w konferencji „Chmura na solidnych fundamentach” zorganizowanej w Ustroniu w Hotelu „Belweder”. Organizatorem konferencji był COIG S.A.

 

Cloud computing, czyli świadczenie usług w tzw. chmurze, to technologia wspierana przez VidCom.pl od początku działalności, kiedy to jeszcze nie była medialnie rozpoznawalnym określeniem. Obecnie jest to coraz popularniejsza forma dostępu do różnego rodzaju rozwiązań. Wspierana nie tylko przez największych gigantów rynku masowego, ale również przez producentów rozwiązań specjalistycznych i biznesowych, w tym wielu polskich. Definicja Amerykańskiego National Institute of Standards and Technology stanowi: „Jest to model dostępu do puli współdzielonych zasobów przetwarzających dane, które mogą być dynamicznie rozdysponowane i udostępnione w sieci na żądanie, przy minimalnym udziale dostawcy”. Cloud to już nie tylko modne hasło marketingowe, ale rzeczywistość. W opinii 51% szefów IT uczestniczących w konferencji Cloud Computing World Forum, chmura staje się jednym z ważniejszych kierunków rozwoju korporacyjnych środowisk informatycznych (za: Computerworld.pl). Inwestycje w jej rozwój, w skali globalnej szacowane są na poziomie miliardów dolarów.

 

Na konferencję przybyło ponad 120 zaproszonych gości, w znakomitej większości przedstawicieli najwyższych szczebli menedżerskich średnich i dużych firm oraz korporacji z całej Polski. Podczas dwudniowych prelekcji i seminariów przedstawiciele COIG’u oraz wybranych firm partnerskich prezentowali swoją wiedzę z zakresu nowoczesnych rozwiązań informacyjnych i informatycznych dla biznesu i gospodarki.

 

W imieniu VidCom.pl prelekcję wygłosił Prezes Zarządu Jacek Namysło. Jej tematem było omówienie rozwiązań spółki, oferowanych również w modelach cloud computing na platformie COIG SA. Wystąpienie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony zebranych gości, co świadczy o coraz to większej popularności systemów wideokonferencyjnych, jak również o przychylnym przyjęciu nowej drogi ich oferowania i wdrażania. Wartym podkreślenia jest fakt, iż prezentacja VidCom.pl została uznana przez obecnych za jedną z najciekawszych i najlepiej przygotowanych spośród wszystkich prelekcji zaprezentowanych w trakcie trwania konferencji.

 

Potwierdzeniem zainteresowania tematyką prezentowaną przez VidCom.pl jest również fakt zaproszenia Firmy na kolejną tego typu konferencję organizowaną przez COIG S.A. dla przedstawicieli władz samorządowych, która ma odbyć się w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

 

Zgodnie z „firmową tradycją” VidCom.pl ufundował także 3 nagrody dla uczestników konferencji w postaci kompleksowego wdrożenia systemu wideokonferencyjnego wraz z 6-miesięczną licencją na konta dostępowe o wartości kilku tysięcy złotych każda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *