VidCom.pl na konferencji HR we Wrocławiu

Blisko 120 zaproszonych gości, 10 wykładów podzielonych na trzy bloki tematyczne, dyskusje i indywidualne rozmowy o współczesnym zarządzaniu kadrami z wykorzystaniem najnowszych technologii. Tak przebiegała konferencja „Problemy i rozwiązania współczesnego HR” zorganizowana we Wrocławiu przez Synergy Trainings, podczas której jednym z prelegentów był Piotr Palarczyk z firmy VidCom.pl.

 

Konferencja spotkała się z dużym zainteresowaniem środowiska specjalistów HR. Pojawili się przedstawiciele różnych branż i firm zarówno z sektora przemysłowego jak i MŚP. Goście razem z prowadzącymi prezentacje zastanawiali się nad tym jak zmieniają się uwarunkowania współczesnego zarządzania kadrami oraz jak można sprostać nowym wyzwaniom wykorzystując do tego celu nowoczesne narzędzia komunikacji międzyludzkiej.

 

Na konferencję zaproszeni zostali wybitni specjaliści i praktycy, którzy w swoich wystąpieniach przekazali wiedzę oraz zaprezentowali specjalistyczne narzędzia, pozwalające rozwiązywać problemy zarządzania personelem w organizacji.

Partnerami konferencji były firmy: Humanway, Lama Media, NeoProjecta, Time Solutions oraz VidCom.pl. Patronat nad konferencją objęła Wyższa Szkołą Zarządzania „Edukacja”, portal Goldenline.pl i Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

 

Wystąpienie przedstawiciela VidCom.pl (jako jednego z dwóch prelegentów na konferencji) składało się z dwóch bloków tematycznych:

1) „e-VideoLearning™ – technologia w służbie współczesnego biznesu, czyli jak redukować koszty związane z podnoszeniem kwalifikacji pracowników,

2) „e-VideoRekrutacja™ jako (prawdopodobnie) najskuteczniejsza metoda wstępnej weryfikacji CV”.

 

W pierwszej części swojego wystąpienia przedstawiciel VidCom.pl przybliżył uczestnikom konferencji ideę rozwiązania e-videolearningu – czym jest, jak powstało oraz jakie oferuje możliwości. Główny nacisk prelekcji został położony jednak przede wszystkim na skalę zastosowań narzędzia e-VideoLearning™ w sektorze MŚP oraz na przykłady i skalę redukcji kosztów działań szkoleniowych realizowanych za pomocą tego rozwiązania. Mówiąc o zakresie wdrażania e-videolearningu w organizacji Piotr Palarczyk przytoczył takie obszary, jak: międzyoddziałowe szkolenia pracownicze, szkolenia i prezentacje dal kluczowych klientów, szkolenia zewnętrzne, prezentacje produktowe, szkolenia i wdrożenia dla nowych pracowników oraz możliwość poszerzenia aktualnej oferty szkoleniowej i doradczej o nową formę komunikacji z otoczeniem, dedykowaną dla przedstawicieli firm tej branży. Ten blok tematyczny został uzupełniony szeregiem danych liczbowych, udowadniających na przykładach „z życia wziętych” skalę oszczędności wydatków związanych z organizacją tradycyjnych szkoleń, konferencji, czy prezentacji, jak również zaprezentowane zostały wyniki badań i analiz rynkowych przeprowadzonych wśród oferentów i użytkowników e-videolearningu, potwierdzające skuteczność i efektywność prezentowanego rozwiązania.

 

Druga część wystąpienia poświęcona była zagadnieniom związanym z rekrutacją pracowników i możliwościami wykorzystania w ich realizacji rozwiązań wideokomunikacyjnych. Ponownie, przybliżono uczestnikom ideę e-videorekrutacji oraz pokazano cały wachlarz narzędzi i funkcjonalności oferowanych przez to rozwiązanie. Ze szczególnym zainteresowaniem zabranego na sali audytorium spotkała się konfrontacja tradycyjnych metod rekrutacyjnych przeprowadzanych za pośrednictwem rozmów telefonicznych, z możliwościami i korzyściami jakie oferuje w tym aspekcie
e-VideoRekrutacja™. Główny akcent w tej części wystąpienia został położony na kwestie oszczędności czasu oraz zapewnienia wysokiego komfortu i efektywności pracy osób odpowiedzialnych za organizację i przeprowadzanie procesu rekrutacji w organizacjach.

 

Duże zainteresowanie wystąpieniem oraz przekazanymi informacjami było widoczne podczas panelów dyskusyjnych oraz w tzw. „kuluarach”, gdzie uczestnicy konferencji zadawali przedstawicielom VidCom.pl szereg pytań dotyczących prelekcji i szerzej – oferowanych przez VidCom.pl rozwiązań.

 

Wartym podkreślenia jest również fakt, iż jeden z prelegentów konferencji – właściciel firmy IT Sales Outsourcing – w swoim wystąpieniu dotyczącym nowoczesnych systemów rekrutacyjnych rekomendował system VidCom.pl, jako bardzo efektywne narzędzie dla współczesnych, nowoczesnych działów HR.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *